Ajankohtaista

Katso, miltä taido näyttää:

 

Turku-CUP II käydään lauantaina 3.3.2018

Kauden toiset CUP kilpailut käydään Turussa lauantaina 3.3.2018 kello 11:00 alkaen. Tervetuloa!!

Turku-CUP I kisattiin lauantaina 3.2.2018

Kisat käytiin onnistuuneesti läpi ja Turkuunkin jäi ottelukultaa. Onnea Hanna-Mari!

Turku cup 2018 tulokset:

Taido Trick Track 9-11 years Mixed 7-3.kyu:

1. Ilmari Tolsa – 1.06p
2. Eeli Kajasviita – 1.08p
3. Akseli Anoschkin – 1.13p

A-tytöt hokei 15-17 years

1. Elina Assiep
2. Jasmin Lemmetti
3. Mirva Virtanen
4. Silja Sillanpää

A-pojat hokei 13-17 years

1. Oliver Waltari
2. Tomi Kajasviita
3. Ossi Kajasviita
4. Eetu Järvinen

B-tytöt hokei

1. Sanni Waris
2. Ronja Enkovaara
3. Anni Virtanen
4. Helka Taavala
5-6. Jade Vehkaoja

C-juniorit hokei 7-11 years

1. Akseli Anochkin
2. Ilmari Tolsa

Jissen Juniorit 15-17 years M 6.kyu+

1. Oliver Waltari – 2p
2. Tomi Kajasviita – 1p
3. Eetu Järvinen – 0p

Jissen juniorit 15-17 years F 6.kyu+

1. Elina Assiep
2. Silja Sillanpää

6.-3. kyu hokei naiset 15+ year F 6-3.kyu

1. Elina Assiep
2. Mirva Virtanen
3. Silja Sillanpää
4. Saana Leppäkoski
5. Nea Puustinen

Sonen Mei Hokei 30+ years Mixed 6.kyu+

1. Reija Haara
2. Kari Hakuli
3. Mari Pilvesvuori
4. Vesa Joki-Tokola
5-6. Kirsti Maaniemi
5-6. Karri Flinkman

Sonen Sei Hokei 30+ years Mixed 6.kyu+

1. Kirsti Maaniemi
2. Marianne Malm
3. Karri Flinkman
4. Reija Haara
5-6. Mari Pilvesvuori
5-6. Kari Hakuli

Sonen In/Tai Hokei 30+ years Mixed 6.kyu+

1. Susanna Korolainen
2. Kari Hakuli

Ranking hokei 15+ years F 2.kyu

1. Suvi Nissinen
2. Katja Anoschkin
3. Martta Häkli
4. Marianne Malm
5-8. Hanna-Mari Boelius
5-8. Mimmi Turpeinen
5-8. Helmiina Isokangas
5-8. Emilia Saarenketo
9-15. Elli Morko
9-15. Saara Paaskivi
9-15. Katriina Hansen
9-15. Mari Pilvesvuori
9-15 Jasmin Lemmetti
9-15. Susanna Korolainen
9-15. Megumu Shukumine

Ranking hokei 15+ years M 2.kyu

1. Jere Anttalainen
2. Mikael Palmen
3. Jasser Anoschkin
4. Daniel Palmen
5-8. Tomi Kajasviita
5-8. Oliver Waltari
5-8. Jukka Solehmainen
5-8. Eero Talvitie
9-13. Lauri Luukkonen
9-13. Arttu Sanaksenaho
9-13. Ilpo Lehtimäki
9-13. Aleksi Salonen
9-13. Karri Flinkman

6.-3. kyu jissen 18+ years F 6-3.kyu

1. Saana Leppäkoski
2. Nea Puustinen

Sonen jissen naiset 30+ years F 6.kyu

1. Kirsti Maaniemi
2. Susanna Korolainen

Sonen jissen miehet 30+ years M 6.kyu

1. Kari Hakuli
2. Tapani Vehkaoja

Ranking jissen 18+ years M 2.kyu

1. Jere Anttalainen
2. Jukka Solehmainen
3. Jasser Anoschkin
4. Mikael Palmen
5-8. Daniel Palmen
5-8. Lauri Luukkonen
5-8. Karri Flinkman
5-8. Makenzi Nzau
9-11. Arttu Sanaksenaho
9-11. Ilpo Lehtimäki
9-11. Eero Talvitie

Ranking jissen 18+ years F 2.kyu

1. Hanna-Mari Boelius
2. Mimmi Turpeinen
3. Katja Anoschkin
4. Helmiina Isokangas
5-8. Suvi Nissinen
5-8. Martta Häkli
5-8. Marianne Malm
5-8. Susanna Korolainen
9-11. Saara Paasikivi
9-11. Emilia Saarenketo
9-11. Elli Morko

 

 

 

 

 

 

 

 

Vastaa

Moderni japanilainen kamppailu-urheilulaji