Treeniajat

Pääosa harjoituksista pidetään sisäliikuntakeskus Alfalla, Raunistulantie 15 (Google). Salin käyttäytymissäännöt ovat taidokoiden työstämät ja salitoimikunnan hyväksymät.
Katso salin säännöt.

Treeniajat(14.8.2017 alkaen)

ma klo 19.30-21.00
ti klo 18.00-19.30
to klo 18.00-19.30

sunnuntaisin vapaavuoro klo 10.00-12.00

 

Treeniohjelma

ma 28.8. Teemu                   KIH       happo kamae, unsokuhappo, gorendo,
kirjainunsokut (alle 4. kyu)

ti 29.8. Toni                             KIH        käsitekniikkaa: shuto, haito, teisho (shotei)
kyynärpäälyönnit (ate)

to 31.8. Saana                       HOK     un hokei

ma 4.9.              Vesa                   HOK:                   hen/ sei hokeit (jos sen ja un hallussa), unshin

ti 5.9.                  Emmi (2m)       JIS:                       tekniikkaa liikkeestä, unsokuhappo

to 7.9.                Emmi                 KIH:                      nengi, tengi, unshin happo

ma 11.9.           Hanna-Mari     KIH:                     seino, nidangeri, ebigeri, perusunshin (+ylem. käsitekniikat)

ti 12.9.               Suvi                     HOK:                   untai nidangeri, hen/nen hokeit

to 14.9.              Teemu               JIS:                      kombinointi, liikkuminen, unshin

ma 18.9.            Toni                    HOK:                   sen/un hokei, udesenten (ylem. erikoishokeit)

ti 19.9.               Suvi (2m)          JIS:                      ottelumanjigeri, hyökkäys, udesenten

to 21.9.              Emmi                  KIH:                     perustekniikkakertausta, udesenten

ma 25.9.            Vesa                   HOK:                   seimeino hokei, bakuten (ylem. mei hokeit)

ti 26.9.               Teemu               JIS:                      puolustus, väistöt, bakuten

to 28.9.              Hanna-Mari     KIH:                     ungi, hengi, bakuten

ma 2.10.            Toni                    HOK:                  seimeinohokei, bakuchu, (ylem. sei/mei hokeit)

ti 3.10.               Emmi (2m)       JIS:                      vastatekniikkaa, bakuchu

to 5.10 .              Toni                    KIH:                     nengi ja tengi, bakuchu

ma 9.10.            Hanna-Mari     KIH                      Kamae, unsoku, unsokuhappo, gorendo

ti 10.10.             Toni                    HOK                    Katselmushokeit, sokuten

to 12.10.            Toni                    JIS                        Hyökkäys, sokuten

ma 16.10.          Vesa                   HOK                    Katselmushokeit, käsiseisonta

ti 17.10.             Ilpo (2m)           JIS                        Kombinointi, senten, koten

to 19.10.            Teemu               KIH                      Untai nidangeri, oshikuzushi, tobikomisenten

ma 23.10.          Suvi                     JIS                        Puolustus, udesenten

ti 24.10.             Emmi                  HOK                    oma hokei, udesenten

to 26.10.            Silja                     KIH                      Hentai senjogeri, ebigeri, suiheigeri, udesenten

ma 30.10.          Hanna-Mari     JIS                        (kobot)/ottelu etäisyyden hallinta, bakuten

ti 31.10.             Toni (2m)          HOK                    oma hokei, bakuten

to 2.11.              Vesa                   KIH                      Hentai manjigeri, sengi, bakuten

ma 6.11.            Teemu               JIS                        (kobot)/ottelu väistöt, bak

ti 7.11.               Ilpo                     KIH                      Nentai ashigarami, hangetsuate, bak

to 9.11.              Hanna-Mari     HOK                    Oma hokei, bak

ma 13.11.          Toni                    JIS                        (Kobot)/kombinointi, perusunshin

ti 14.11.             Emmi (2m)       HOK                    oma hokei, perusunshin

to 16.11.            Teemu               KIH                      Tengi, perusunshin

ma 20.11.          Suvi                     HOK                    Seimeinohokei, kisahokei (ylem. torjunnat)

ti 21.11.             Vesa                   KIH                      Tengi, sokuten

to 23.11.            Toni                    JIS                        Hyppypotkut, sokutengeri

ma 27.11.          Emmi                  HOK                    Seimeinohokei, kisahokei (ylem. mei hokeit)

ti 28.11.             Suvi (2m)          JIS                        Vastatekniikkaa, sokuten-bak

to 30.11.            Toni                    KIH                     Kombinointi, sokuten-bak

ma 4.12.            Hanna-Mari     JIS                        Liikkuminen, unshin

ti 5.12.               Vesa                   KIH                      Perustekniikkaa

to 7.12.              Teemu               HOK                    Seimeinohokei, kisahokei (ylem. sei hokeit)

ma 11.12.          Toni                    HOK                    Seimeinohokei, kisahokei (ylem. sei hokeit)

ti 12.12.             Suvi (2m)          JIS                        Senchu, rendo rentai

to 14.12.            Silja                     KIH                      Ungi, perusunshin

ma 18.12.          Toni                    JIS                        Bakuten-Bak, unsoku/garamit

ti 19.12.             Teemu               KIH                      Bakuten-Bak   perustekniikka

to 21.12.            Ilpo                     HOK                    Bakuten-Bak, hokeitoistot

 

 

 

Treenipaikat
Turun taidoseuran harjoituksia on seuraavissa paikoissa:
• Harjoitukset pidetään sisäliikuntakeskus Alfassa, Raunistulantie 15 (Google)

Vastaa

Moderni japanilainen kamppailu-urheilulaji